Om Danske Transport Medier

Vores vision
danske_transport_medier_vision_mission

At vi er transportbranchens mest anerkendte og citerede mediehus

At vi gennem skarp journalistik, services og events binder hele transportbranchen samme

Troværdige,
Ansvarlige
og Kreative
Hvad er DTM?
Vi er det uafhængige mediehus indenfor transportbranchen.
Vi yder en formidabel service, er kreative og går en ekstra mil for vores kunder.
Vi laver grafisk arbejde såvel for branchen som uden for branchen.
Vi har Transport Øst messen en gang om året i Greve.
Vi tilbyder lastbilbasen.dk som salgsplatform for brugt materiel.
Vi brænder for branchen.

Transport er vores DNA
Mød vores team

Redaktion

lastbil_magasinet_logo
Rasmus er redaktør på Lastbil Magasinet
Rasmus Haargaard
Redaktør/Lastbil Magasinet (ansv.)
Tlf.: (+45) 43 58 45 33
Mobil: (+45) 40 18 80 96
rasmus@dtmedier.dk
Ditte Toft Juste
Journalist/Lastbil Magasinet
Tlf.: (+45) 43 58 45 43
ditte@dtmedier.dk
Jakob er journalist på Lastbil Magasinet
Jakob Bargmann
Redaktør/Lastbil Magasinet
Tlf.: (+45) 43 58 45 38
jakob@dtmedier.dk
Transport-Tidende-logo
Anders Per Gajhede Redaktør/Transport Tidende (ansv.) Tlf.: (+45) 43 58 45 39 Mobil: (+45) 31 31 49 91
apg@dtmedier.dk
Lars Myrup Lassen Journalist/Transport Tidende Tlf.: (+45) 20 72 28 24
lml@dtmedier.dk

Salg

Camilla_salgschef_kontakt_danske_transport_medier
Camilla Krogh
Lastbil Magasinet
Tlf: (+45) 43 58 45 30
Mobil: (+45) 28 79 83 88
camilla@dtmedier.dk
Henrik_salgskonsulent_kontakt_danske_transport_medier
Henrik Balsløw Kristensen
Transport Tidende
Tlf: (+45) 43 58 45 41
hbk@dtmedier.dk

ADMINISTRATION

bente_danske_transport_medier_administration
Bente Rasmussen
Administration
Tlf.: (+45) 43 58 45 35
bente@dtmedier.dk
lene_administration_kontakt_danske_transport_medier
Lene Samsøe Andersen
Administration
Tlf.: (+45) 43 58 45 34
lene@dtmedier.dk

Marketing & Grafisk design

stine_danske_transport_medier_marketing
Stine Mercedes Pilgaard
Marketingkoordinator
Tlf.: (+45) 43 58 45 31
stine@dtmedier.dk
Tom_danske_transport_medier_grafiker
Tom Nielsen
Grafiker/Transport Tidende og
Lastbil Magasinet
Tlf.: (+45) 61 51 36 76
tom@dtmedier.dk

Ledelse

Jeanette_Danske_Transport _Medier_ejer
Jeanette Maria Routhe
Adm. direktør
Tlf: (+45) 43 58 45 42
Mobil: (+45) 30 30 48 88
jmr@dtmedier.dk