Om DTM

TAK værdier

Vision: At vi er transportbranchens mest anerkendte og citerede mediehus 

Mission: At vi gennem skarp journalistik, services og events binder hele transportbranchen sammen

Værdier: At vi er Troværdige, Ansvarlige og Kreative

Hvad er DTM?

Vi er det uafhængige mediehus indenfor transportbranchen.
Vi yder en formidabel service, er kreative og går en ekstra mil for vores kunder.
Vi laver grafisk arbejde såvel for branchen som uden for branchen.
Vi har Transport Øst messen en gang om året i Greve.
Vi tilbyder lastbilbasen.dk som salgsplatform for brugt materiel.
Vi brænder for branchen.

Transport er vores DNA

Mød DTMs team

Redaktion/Journalister

Anders er redaktør på Transport Tidende

Anders Per Gajhede
Transport Tidende
Redaktør (ansv.)
Tlf: (+45) 43 58 45 39
Mobil: (+45) 31 31 49 91
apg@dtmedier.dk

Claus er redaktør for Vognmandens Fagblad

Claus Warncke
Vognmandens Fagblad
Redaktør (ansv.)
Tlf: (+45) 43 58 45 32
claus@dtmedier.dk

Rasmus er redaktør på Lastbil Magasinet

Rasmus Haargaard
Lastbil Magasinet
Chefredaktør (ansv.)
Tlf.: (+45) 43 58 45 33
Mobil: (+45) 40 18 80 96
rasmus@dtmedier.dk

Lars er journalist på Transport Tidende

Lars Myrup Lassen
Transport Tidende
Journalist
Tlf: (+45) 20 72 28 24
lml@dtmedier.dk

Jakob er journalist på Lastbil Magasinet

Jakob Bargmann
Lastbil Magasinet
Journalist
Tlf.: (+45) 43 58 45 38
jakob@dtmedier.dk

Ditte er journalist på Lastbil Magasinet

Ditte Toft Juste
Lastbil Magasinet
Journalist
Tlf.: (+45) 43 58 45 43
ditte@dtmedier.dk

Salg

Administration

Bente er i administration

Bente Rasmussen
Administration
Tlf.: (+45) 43 58 45 35
bente@dtmedier.dk

Lene Samsøe Andersen
Administration
Tlf.: (+45) 43 58 45 34
lene@dtmedier.dk

Grafisk design / Marketing

Tom er grafiker for Transport Tidende og Vognmandens Fagblad

Tom Nielsen
Transport Tidende/Vognmandens Fagblad
AD’er/Layout
Tlf. (+45) 61 513 676
tom@dtmedier.dk

Stine er marketing koordinator

Stine Mercedes Pilgaard
Marketing
Tlf.: (+45) 43 58 45 31
stine@dtmedier.dk

Ledelse

Jeanette er adm. direktør

Jeanette Maria Routhe
Adm. direktør
Tlf: (+45) 43 58 45 42
Mobil: (+45) 30 30 48 88
jmr@dtmedier.dk