Om DTM

TAK værdier

Vision: At vi er transportbranchens mest anerkendte og citerede mediehus 

Mission: At vi gennem skarp journalistik, services og events binder hele transportbranchen sammen

Værdier: At vi er Troværdige, Ansvarlige og Kreative

Hvad er DTM?

Vi er det uafhængige mediehus indenfor transportbranchen.
Vi yder en formidabel service, er kreative og går en ekstra mil for vores kunder.
Vi laver grafisk arbejde såvel for branchen som uden for branchen.
Vi har Transport Øst messen en gang om året i Greve.
Vi tilbyder lastbilbasen.dk som salgsplatform for brugt materiel.
Vi brænder for branchen.

Transport er vores DNA

Mød DTMs team

Redaktion/Journalister

Andreas2

Anders Per Gajhede
Transport Tidende
Redaktør (ansv.)
Tlf: +45 43 58 45 39
apg@dtmedier.dk

claus-2

Claus Warncke
Vognmandens Fagblad
Redaktør (ansv.)
Tlf: (+45) 43 58 45 32
claus@dtmedier.dk

Rasmus Haargaard
Lastbil Magasinet
Chefredaktør (ansv.)
Tlf.: (+45) 43 58 45 33
Mobil: (+45) 40 18 80 96
rasmus@dtmedier.dk

Lars Myrup Lassen
Transport Tidende
Journalist
Tlf: (+45) 20 72 28 24
lml@dtmedier.dk

Jakob Bargmann
Lastbil Magasinet
Journalist
Tlf.: (+45) 43 58 45 38
jakob@dtmedier.dk

Ditte Toft Juste
Lastbil Magasinet
Journalist
Tlf.: (+45) 43 58 45 43
ditte@dtmedier.dk

Salg

Administration

Bente Rasmussen
Administration
Tlf.: (+45) 43 58 45 35
bente@dtmedier.dk

Lene Samsøe Andersen
Administration
Tlf.: (+45) 43 58 45 34
lene@dtmedier.dk

Grafisk design

Tom Nielsen
Transport Tidende/Vognmandens Fagblad
AD’er/Layout
Tlf. +45 61 513 676
tom@dtmedier.dk

Aya
Grafikerelev og coach i arbejdsglæde
Kan kun kontaktes personligt

Ledelse

Jeanette Maria Routhe
Adm. direktør
Tlf: (+45) 43 58 45 42
Mobil: (+45) 30 30 48 88
jmr@dtmedier.dk